zadaj pytanie - na pewno odpowiem

piątek, 6 maja 2011

Japonia


Dzisiejsza notka będzie o Japonii, a dokładniej o wielu rzeczach, które są z nią związane. Ja osobiście uwielbiam ten kraj (jak i wiele osób z mojej szkoły), dlatego wpadłam na pomysł, żeby to właśnie o niej napisać :)Większość osób zapewne słyszała o Mandze i Anime. Manga, jest to komiks, lub po prostu rysunek przedstawiający postać o krzaczastej grzywce i dużych, bardzo szczegółowych oczach. Mangowe postacie zazwyczaj noszą minispódniczki i dużo dodatków (bransoletki, czapki, naszyjniki itp.). Natomiast anime, to bajka przedstawiająca mangowe postacie. Anime, to np. "Naruto", "Vampire Knight", "Bleach", "PoKeMoNy", "Kuroshitsuji", "Dragon Ball", a nawet kiedyś bardzo popularna bajka dla dziewczyn pt."Witch".
_________________________________________________ 


Istnieją tez specjalne spotkania dla fanów mangi - są to "konwenty".Organizowane są dość często w Polsce, ale jeszcze na żadnym takim spotkaniu nie miała okazji być (chodź bardzo bym chciała). Zazwyczaj występują w takich miastach jak Warszawa, czy Wrocław - można zobaczyć gdzie były, lub będą na TEJ STRONIE. Niedługo będzie takie spotkanie Zgierzu (Chibicon: Spring Edition) i Rybniku (JAPkon). Z tego co wiem, to zazwyczaj są tam pokazy sztuki walki (karate, kung-fu), a także różne konkursy. Jak dla mnie, najlepszą rzeczą z tego wszystkiego jest Cosplay. Jest to osoba przebrana za jakąś mangową postać. Kostium najczęściej trzeba zrobić samemu, ale też niektóre elementy kostiumu można kupić w sklepie.

COSPLAY:
Miku Hatsune (zobacz zdjęcie)

 


Sakura i Naruto (zobacz zdjęcia)

 
Death Note (zobacz zdjęcie)


 


...i najlepsze xD
 
_________________________________________________
Dobra, to na tyle. Więcej obrazków możesz znaleźć w Google (wystarczy wpisać hasło "Cosplay"). A następna notka będzie prawdopodobnie jutro, lub w niedzielę.4 komentarze:

  1. Hejka, tu Shuya... Dzięki za komentarz. Wiem, że świruje, ale to mój pierwszy. Ogólnie fajny blogasek i super tematy. Pisze dalszą część Death Note od niedawna. Zapraszam na blogaska. Czekam na następne notki.... (http://life-in-nada.blogspot.com/)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja także uwielbiam Japonię! ;)

    OdpowiedzUsuń