zadaj pytanie - na pewno odpowiem

niedziela, 26 sierpnia 2012

Odmładzacz zdjęć

W dzisiejszych czasach Photoshop kojarzy nam się tylko z jednym, a mianowicie z retuszowaniem zdjęć. Większość osób nawet nie mogłaby pomyśleć, że ten program może im się przydać do czegoś innego. Na szczęście innego zdania był chiński artysta Baojun Yuan, który zyskał miano Mistrza Photoshopa. Czym on się dokładnie zajmuje? Odnawia stare zdjęcia tak, że aż wyglądają one jak nowe. Oto kilka prac:


Jak widzicie, zdjęcia wyglądają jakby nic nigdy się z nimi nie działo - nie znajdziecie tu żadnych zadrapań, ani podarć, a w dodatku nie widać retuszu. Normalnie w Chinach jest to bardzo drogi zabieg - ludzie potrafią zapłacić kilkanaście tysięcy, tylko po to aby ktoś "odmłodził" im zdjęcia. Za to Yuan woli to robić całkowicie za darmo, bo jak sam mówił, chce pomagać swoim rodakom. Do tego powiedział: "mój nauczyciel nauczył mnie jak naprawiać zdjęcia, ale zapomniał mi powiedzieć za ile...".

Dla ciekawskich: Baojun Yuan wyretuszował tak ponad 2000 zdjęć.

Co o tym myślicie? Podobają wam się jego przeróbki?

9 komentarzy:

 1. Wow bardzo interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że jeszcze jak miałam informatykę w szkole to właśnie na jedynych zajęciach z Photoshopu musieliśmy wykonać właśnie taki retusz. Oczywiście na dużo mniej "zniszczonym" zdjęciu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj nie nazwałabym tych zajęć ciekawymi, choć akurat ta lekcja z photoshopa była interesująca. Ale ogólnie nasz informatyk był strasznie wymagający i kazał nam robić jakieś niestworzone rzeczy w różnych dziwnych programach typu flash. Cieszę się, że informatykę miałam tylko w pierwszej klasie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialne przeróbki:0
  Ja tam tych programów nie używam ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe :) w wolnej chwili zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. mogli zatrudnić go do rekonstrukcji Jezusa z hiszpańskiego kościoła
  written-by-bird.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo mi się podobają :)
  nie to co ta rekonstrukcja Jezusa haha :D
  magdalenstyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi się podobają, miał fajny pomysł który mu genialnie wyszedł :D

  OdpowiedzUsuń