zadaj pytanie - na pewno odpowiem

poniedziałek, 19 września 2011

Tęczowe napisy

Hej! Jednak powróciłam do pisania bloga. Co prawda nie będę dodawać notek tak często jak kiedyś, ale postaram się napisać cokolwiek jak znajdę wolną chwilę :) Niestety nie będą one też tak długie jak stare wpisy, ponieważ mam tylko 45 minut dziennie na granie, ale postaram się, żeby były jak najlepsze.

Dobrze, wstęp już jest, a więc zabieram się za pisanie notki. Jak sam tytuł wskazuje, pokażę wam jak zrobić tęczowe napisy. I nie, nie trzeba zmieniać kredki przy każdej zmianie koloru - wystarczy zrobić pieczątkę (taką jak na zdjęciu).

A więc jak ją wykonać? Potrzebne nam będą kolorowe kredki, nożyczki, kartka papieru i wypisany długopis.
1. Wytnij z kartki mały prostokąt/kwadrat (obojętnie jakiej wielkości).
2. Narysuj kolorowe kreski tak jak na obrazku (najlepiej o grubości 5 mm).
3. Popraw linie, aby lepiej odcisnęły się napisy.
4. Weź zeszyt, kartkę, lub coś innego na czym chcesz odcisnąć napisy (najlepiej, żeby było to coś białego), ale pamiętaj! To tak jak pisanie długopisem - nie możesz nic napisać na szafie, lodówce itp., bo nie będzie nic widać.

5. Połóż pieczątkę pomalowana częścią na przygotowaną kartkę i mocno przyciśnij.
6. Weź długopis i napisz na pieczątce co tylko chcesz - tylko pamiętaj, żeby przycisnąć mocno długopis (wtedy kolor lepiej się odbije).
7. Gotowe! Możesz już zobaczyć swoje dzieło.
U mnie pieczątką nie wyszła za ładnie, ponieważ chciałam ją zrobić jak najszybciej, bo miałam słaba baterię w aparacie. U was na pewno będzie lepszy efekt!
Dzisiaj to już na tyle - następną notkę postaram się napisać jak najszybciej.

ohayō!

1 komentarz: